Kilpailijat 2015

Vuoden 2015 kisoja:

31.1. Fusku SM, Kuopio (Lava cup)
Lisälaji: Hitaat
7.2. Lumitango MM, Tampere (Hurmio)
14.3. Valssi SM, Tampere (Lava cup)
Lisälaji: Raipe&Helmi kisa
11.4. Foksi SM ja Jive SM, Vaasa (Lava cup)
16.5. Suomalaisen Tangon SM, Somero
27.6. Lava-Humppa SM, Liperi (Lava cup)
Lisälaji: Bugg ja Blues
10.7. (huom. perjantai-ilta) Lavatangon SM, Seinäjoki (Tangomarkkinat)
12.9. Lavalattarit, Mäntyharju (Lava cup)
Lisälaji: Salsa ja Samba
19.9. Wanhan Tangon SM, Tampere (Hurmio)
7.11. Unto Monosen muistokisa, Somero (Lava cup)
Lisälaji: Veeti&Emma kisa

 

Hurmiolaisten kisamenestyksiä:

7.11. Unto Monosen muistokisa
Avoin sarja A finaali
5. Vaskelainen Ari-Forss Minna
80 sarja A finaali
3. Vaskelainen Ari-Forss Minna
6. Seppänen Kari-Seppänen Hanna
100 sarja A finaali
6. Tuominen Matti-Tanskanen Armi
7. Henttu Markku-Henttu Pirjo
UK sarja A finaali
4. Kojola Miika-Kivimäki Minna
10. Knuutila Vesa-Toivonen Sirpa
Seniori sarja A finaali
8. Kuusela Jorma-Niemi Liisa
10. Pietarinen Raimo-Oskari

12.9. Lavalattarit
Rumba-bolero
Avoin sarja A finaali:
2. Vaskelainen Ari-Forss Minna
80 sarja A finaali:
1. Vaskelainen Ari-Forss Minna
7. Seppänen Kari-Seppänen Hanna
Seniori sarja A finaali:
8. Pietarinen Raimo-Oskari
Chacha
Avoin sarja A finaali:
3. Vaskelainen Ari-Forss Minna
80 sarja A finaali:
1. Vaskelainen Ari-Forss Minna
6. Seppänen Kari-Seppänen Hanna
Seniori sarja A finaali:
7. Pietarinen Raimo-Oskari
Salsa
3. Vaskelainen Ari-Forss Minna
9. Hakkarainen Jari-Lampinen Satu
10. Seppänen Kari-Seppänen Hanna
Samba
1. Vaskelainen Ari-Forss Minna
7. Seppänen Kari-Seppänen Hanna
10. Hakkarainen Jari-Lampinen Satu

10.7. Lavatangon SM
Yleinen:
1. Vaskelainen Ari-Forss Minna
3. Simonen Teemu-Simonen Riikka
7. Tuominen Matti-Tanskanen Armi
Seniorit:
6. Salmiranta Leo-Hirvonen Margit

27.6. Lava-Humppa SM
Humppa
100 sarja A finaali:
4. Tuominen Matti-Tanskanen Armi
Seniori sarja A finaali:
3. Pietarinen Raimo-Oskari
Lisälajit
Bugg
Avoin:
6. Hakkarainen Jari-Lampinen Satu
100 sarja:
10. Tuominen Matti-Tanskanen Armi
Blues
Avoin:
8. Hakkarainen Jari-Lampinen Satu
100 sarja:
6. Tuominen Matti-Tanskanen Armi

16.5. Suomalainen Tango SM
Avoin sarja A finaali:
2. Simonen Teemu-Simonen Riikka
5. Vaskelainen Ari-Forss Minna
80 sarja A finaali:
3. Vaskelainen Ari-Forss Minna
100 sarja A finaali:
1. Kalliotuuli Seppo-Forss Minna
4. Henttu Markku-Henttu Pirjo
Seniori sarja A finaali:
5. Pietarinen Raimo-Oskari
UK sarja A finaali:
3. Kojola Miika-Kivimäki Minna
4. Uusikartano Rauli-Toivonen Sirpa

11.4. Foksi & Jive SM
Foksi
Avoin sarja A finaali:
1. Vaskelainen Ari-Forss Minna
80 sarja A finaali:
1. Vaskelainen Ari-Forss Minna
100 sarja A finaali:
3. Tuominen Matti-Tanskanen Armi
6. Henttu Markku-Henttu Pirjo
Seniori sarja A finaali:
7. Pietarinen Raimo-Oskari
Jive
Avoin sarja A finaali:
1. Vaskelainen Ari-Forss Minna
80 sarja A finaali:
1. Vaskelainen Ari-Forss Minna
100 sarja A finaali:
7. Henttu Markku-Henttu Pirjo
Seniori sarja A finaali:
5. Pietarinen Raimo-Oskari

14.3. Valssi SM
Avoin sarja A finaali:
1. Vaskelainen Ari-Forss Minna
4. Simonen Teemu-Simonen Riikka
7. Seppänen Kari-Seppänen Hanna
10. Henttu Markku-Henttu Pirjo
80 sarja A finaali:
2. Vaskelainen Ari-Forss Minna
5. Seppänen Kari-Seppänen Hanna
100 sarja A finaali:
1. Kalliotuuli Seppo-Forss Minna
5. Henttu Markku-Henttu Pirjo
6. Tuominen Matti-Tanskanen Armi
UK sarja A finaali:
5. Uusikartano Rauli-Toivonen Sirpa
Seniori sarja A finaali:
7. Pietarinen Raimo-Laaksonen Liisa

31.1. Fusku SM ja Hitaat
Fusku
Avoin sarja A finaali:
7. Vaskelainen Ari-Forss Minna
100 sarja A finaali:
10. Kalliotuuli Seppo-Forss Minna
80 sarja A finaali:
4. Vaskelainen Ari-Forss Minna
Seniori sarja A finaali:
6. Pietarinen Raimo-Oskari
7. Kuusela Jorma-Taponen Asta
Hitaat
Avoin sarja A finaali:
4. Vaskelainen Ari-Forss Minna
100 sarja A finaali:
1. Kalliotuuli Seppo-Forss Minna
4. Tuominen Matti-Tanskanen Armi
5. Henttu Markku-Henttu Pirjo
UK sarja A finaali:
7. Uusikartano Rauli-Toivonen Sirpa

7.2. Lumitango MM
Avoin sarja finaali
2. Saari Asko-Yliknuussi Marita
3. Vaskelainen Ari-Forss Minna
4. Tuominen Matti-Tanskanen Armi
6. Henttu Markku-Henttu Pirjo

Onnea myös kaikille Tulokas sarjaan osallistuneille! Tuloksia ei julkaista, jotta kisaoikeus Lavatanssi cup:n UK sarjassa (uudet kisaajat) säilyy.  

Hurmion tapahtumat