Kilpailijat 2016

Vuoden 2016 kisoja:

6.2. Lumitango MM, Tampere (Hurmio)
13.2. Fusku SM, Lohja (Lava cup)
Lisälaji: Paras viejä ja seuraaja kisa
12.3. Valssi SM (1 norm ja 1 hidas), Lieto (Lava cup)
Lisälaji: Hitaat
9.4. Lavalattarit SM (Cha cha ja Rumba-bolero), Vaasa (Lava cup)
14.5. Suomalaisen Tangon SM, Keuruu
18.6. Lava-Humppa SM, Liperi (Lava cup)
Lisälaji: Bugg ja Blues
8.7. Lavatangon SM, Seinäjoki (Tangomarkkinat)
10.9. Foksi SM ja Lava-jive SM, Mikkeli (Lava cup)
17.9. Wanhan Tangon SM, Tampere (Hurmio)
12.11. Unto Monosen muistokisa, Somero (Lava cup)
Lisälaji: Vanha Tango

 

Hurmiolaisten kisamenestyksiä:

12.11. Unto Monosen muistokisa
Suomalainen tango
Avoin A finaali
1. Vaskelainen Ari-Forss Minna
2. Simonen Teemu-Simonen Riikka
Nuorikot A finaali
1. Vaskelainen Ari-Forss Minna
7. Hakkarainen Jari-Lampinen Satu
100 sarja A finaali
7. Tuominen Matti-Tanskanen Armi
UK sarja A finaali
2. Kojola Miika-Kivimäki Minna
7. Savilahti Mikko-Kynnysmaa Katja
8. Härkäsalmi Jyrki-Härkäsalmi Marjut
9. Sillanpää Lauri-Uppa Eeva-Liisa
Seniori sarja A finaali
6. Salmiranta Leo-Hirvonen Margit
7. Kuusela Jorma-Taponen Asta
10. Moisio Arto-Stenvik Raija

Vanha tango
100 sarja A finaali
1. Tuominen Matti-Tanskanen Armi
UK sarja A finaali
4. Kojola Miika-Kivimäki Minna

10.9. Foksi SM
Avoin A finaali
1. Vaskelainen Ari-Forss Minna
Nuorikot A finaali
1. Vaskelainen Ari-Forss Minna
7. Hakkarainen Jari-Lampinen Satu
100 sarja A finaali
9. Henttu Markku-Henttu Pirjo
UK sarja A finaali
6. Hakala Jukka-Pyykkö Maria

10.9. Lava-Jive SM
Avoin A finaali
1. Vaskelainen Ari-Forss Minna
Nuorikot A finaali
1. Vaskelainen Ari-Forss Minna
4. Hakkarainen Jari-Lampinen Satu
UK sarja A finaali
6. Hakala Jukka-Pyykkö Maria

8.7. Lavatangon SM
Avoin A finaali
1. Vaskelainen Ari-Forss Minna
2. Simonen Teemu-Simonen Riikka
3.(jaettu) Saari Asko-Kamunen Sirja

18.6. Lava Humppa SM
Avoin A finaali
1. Vaskelainen Ari-Forss Minna
100 sarja A finaali
5. Tuominen Matti-Tanskanen Armi
Nuorikot A finaali
2. Vaskelainen Ari-Forss Minna
8. Hakkarainen Jari-Lampinen Satu

18.6. Bugg
Avoin A finaali
1. Vaskelainen Ari-Forss Minna
7. Hakkarainen Jari-Lampinen Satu

18.6. Blues
Avoin A finaali
1. Vaskelainen Ari-Forss Minna
10. Hakkarainen Jari-Lampinen Satu
100 sarja A finaali
4. Tuominen Matti-Tanskanen Armi

14.5. Suomalainen tango SM
Avoin A finaali
1. Vaskelainen Ari-Forss Minna
100 sarja A finaali
1. Kalliotuuli Seppo-Forss Minna
8. Henttu Markku-Henttu Pirjo
Nuorikot A finaali
3. Vaskelainen Ari-Forss Minna
Seniorit A finaali
6. Kuusela Jorma-Taponen Asta
UK sarja A finaali
2. Kojola Miika-Kivimäki Minna
8. Härkäsalmi Jyrki-Härkäsalmi Marjut

9.4. Lavalattarit SM chacha
Avoin A finaali
6. Vaskelainen Ari-Forss Minna
Seniorit A finaali
1. Peltola Esa-Roininen Eija
Nuorikot A finaali
4. Vaskelainen Ari-Forss Minna
9. Hakkarainen Jari-Lampinen Satu

9.4. Lavalattarit SM rumba-bolero
Avoin A finaali
5. Vaskelainen Ari-Forss Minna
Seniorit A finaali
6. Peltola Esa-Roininen Eija
Nuorikot A finaali
3. Vaskelainen Ari-Forss Minna
9. Hakkarainen Jari-Lampinen Satu

12.3. Valssi SM
Avoin A finaali
1. Vaskelainen Ari-Forss Minna
8. Tuominen Matti-Tanskanen Armi
100 sarja A finaali
2. Kalliotuuli Seppo-Forss Minna
5. Tuominen Matti-Tanskanen Armi
8. Henttu Markku-Henttu Pirjo
Nuorikot A finaali
1. Vaskelainen Ari-Forss Minna
6. Hakkarainen Jari-Lampinen Satu
9. Seppänen Kari-Seppänen Hanna
Seniorit A finaali
4. Peltola Esa-Roininen Eija
5. Oskari-Pietarinen Raimo
7. Kuusela Jorma-Taponen Asta
UK sarja A finaali
9. Kojola Miika-Kivimäki Minna

12.3. Hitaat
Avoin A finaali
1. Vaskelainen Ari-Forss Minna
10. Seppänen Kari-Seppänen Hanna
100 sarja A finaali
2. Kalliotuuli Seppo-Forss Minna
4. Tuominen Matti-Tanskanen Armi
7. Henttu Markku-Henttu Pirjo
UK sarja A finaali
2. Kojola Miika-Kivimäki Minna

13.2. Fusku SM
Avoin A finaali
5. Vaskelainen Ari-Forss Minna
100 sarja A finaali
3. Jalonen Jari-Forss Minna
Nuorikot A finaali
5. Vaskelainen Ari-Forss Minna
Seniorit A finaali
6. Kuusela Jorma-Taponen Asta


6.2. Lumitango MM
Avoin sarja finaali
1. Vaskelainen Ari-Forss Minna
2. Tuominen Matti-Tanskanen Armi
5. Henttu Markku-Henttu Pirjo
6. Saari Asko-Kamunen Sirja
Onnea myös kaikille Tulokas sarjaan osallistuneille! Tuloksia ei julkaista, jotta kisaoikeus Lavatanssi cup:n UK sarjassa (uudet kisaajat) säilyy.  

Hurmion tapahtumat